mersin HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +90 324 235 05 50

Hakkımızda

- +

Mersinde (A) tipi gümrüklü antrepo işletmeciliği yapan Açıkgöz, Ceynak, Nokta, Özge, Atako, Aglyty ve Solmaz antrepolarını temsilen 7 üyenin kurucusu  olduğu “Mersin Gümrüklü Antrepocular Derneği”  olarak Mersin Valiliği’nin 07.12.2012 tarihli onayına istinaden kuruluş işlemlerini tamamlayarak tüzel kişilik kazanmış ve 23.05.2013 tarihinde de ilk genel kurulumuzu yapmış bulunmaktayız.

İlimizde faaliyet gösteren gerek resmi kuruluşlar ve gerekse sektörle ilgili diğer kişi ve kuruluşlar nezdinde şu an (A) tipi gümrüklü antrepo işletmeciliği yapan şirketlerin tek temsilcisi olarak kabul gören derneğimiz gün geçtikçe faaliyetlerini arttırmakta ve güçlenerek büyümeye devam etmektedir.

Derneğimizin zamanla gelişmesi ve daha etkin faaliyette bulunması antrepo işletmecilerinin sesinin daha gür çıkmasına ve ortak sorunlarımızın daha kolay çözümlenmesine neden olacaktır.

İlimizde faaliyet gösteren (A) tipi gümrüklü antrepo işletme sayısı 50’nin üzerinde olup, gün geçtikçe daha da artmaktadır. Sayı arttıkça bizlerin bir araya gelerek ortak faydalarımız için birlikte hareket etmemiz gerektiği de kaçınılmaz bir gerçek olarak kendini göstermektedir.

4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun 95. maddesine göre açılıp işletilmesine izin verilen   ( A ) tipi Gümrüklü Antrepo İşletmelerini  günün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde çağdaş ve bilimsel veriler doğrultusunda geliştirmek, antrepo işleticisi ve çalışanlarının eğitim, yardımlaşma ve dayanışmasını sağlamak, mevzuat, iş ve işlemler konusunda danışmanlık ve rehberlik yapmak, bilgi birikimi sağlamak, mevzuatın geliştirilmesine katkıda bulunmak, antrepolar arasındaki iletişimi günün şartlarına göre koordine etmek amacı ile mesleki  bir örgüt olarak kurulmuş olan Derneğimizin Mersinde faaliyet gösteren tüm antrepo işleticilerine hayırlı olmasını diliyor, bu oluşumu güçlendirerek devam ettirmek ve antrepo işletmeleri arasında dayanışmayı sağlayarak sorunlarımız karşısında tek yürek şeklinde hareket edebilmek için (A) tipi gümrüklü antrepo işletmeciliği yapan tüm şirketlerin derneğimize üye olmasını bekliyoruz.